ADAD Konto klienta
Aktualizacja 21.7.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE do wersji 21.7.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 21.7

Uwaga: Aktualizacja zmienia strukturę bazy danych ( T1G42U28 ). Należy ją wykonać na wszystkich stanowiskach korzystających z tej samej bazy danych.

Nowy wzór PIT-11(27)

Program dostosowano do nowego wzoru dokumentu elektronicznego i formularza POLTAX informacji PIT-11(27), obowiązującej za rok 2021.

Od 2021 roku rozszerzono zakres przedmiotowy tzw. „ulgi dla młodych” i objęto zwolnieniem od podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy PIT, przychody uzyskane z tytułu praktyk absolwenckich lub staży uczniowskich. Zmiany te spowodowały dodanie w informacji PIT-11(27) pozycji dotyczących tych przychodów (wiersz 8 i 9 części E. oraz pozycja 95 części G.).

Aby ułatwić prawidłowe sporządzenie nowej wersji informacji, w umowie o pracę oraz bezpośrednio na liście płac dodano możliwość zaznaczenia, które należności dotyczą praktyk absolwenckich lub staży uczniowskich.

Inne ulepszenia i zmiany

  • W interaktywnym formularzu PIT-36(28) obliczenia w części H.3 są wykonywane niezgodnie z instrukcjami podanymi w tej części formularza, ale urzędy skarbowe chcą by właśnie tak je wykonywać, i zdarza się że wymagają korekty w przypadku gdy w zeznaniu złożonym z wykorzystaniem naszego programu wykazano stratę z działalności gospodarczej i jednocześnie dochód z innych źródeł. Dlatego zmieniamy algorytm na taki jak w formularzu MF.
  • Na wydruku listy płac w postaci tabeli nie były podsumowywane wpłaty na PPK.

DATA PUBLIKACJI: 2021-06-21 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.