ADAD Konto klienta
Aktualizacja 22.2.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE do wersji 22.2.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Uwaga: Aktualizacja zmienia strukturę bazy danych ( G47U30 ). Należy ją wykonać na wszystkich stanowiskach korzystających z tej samej bazy danych.

Zmiany w wersji 22.2

Zmiany w umowach zlecenia

Zmiany wynikające z Polskiego Ładu zostały wprowadzone w umowach zlecenia (z wyłączeniem umów dotyczących praw autorskich) podobnie jak w listach płac:

  • uwzględniane są ulgi na powrót do Polski, dla rodziny (co najmniej 4 dzieci) i dla pracującego emeryta,
  • stosowane jest przedłużenie terminu poboru.

W związku z powyższym zmieniono zawartość rachunku do umowy oraz zestawienia rachunków do umów, by od roku 2022 zawierały kwoty przedłużenia terminu poboru, a pomijały zbędne kwoty składek zdrowotnych odliczonych i potrąconych.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Ministerstwo Finansów zmieniło adres strony służącej do podpisywania plików JPK_V7 profilem zaufanym. Aktualny adres to: https://moj.gov.pl/nforms/signer/upload?xFormsAppName=SIGNER&xadesPdf=true
  • Odtąd ta nowa strona jest otwierana gdy w oknie "Podpisywanie profilem zaufanym" w programie naciśnie się guzik [Otwórz stronę].
  • Przy imporcie plików Optimy uwzględniana była dotąd tylko pierwsza część nazwy kontrahenta. W pliku mogą wystąpić nawet trzy części. Teraz są wczytywane wszystkie i sklejane w jedną nazwę, która jest zapisywana w rejestrowanym dokumencie.
  • Słownik kodów tytułów ubezpieczenia został zaktualizowany.
  • Program aktualizuje parametry kadrowo-płacowe według wiedzy na dzień 31 stycznia 2022 r.

DATA PUBLIKACJI: 2022-01-31 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.