ADAD Konto klienta
Aktualizacja 22.4 - poprawiona

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE do wersji 22.4.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 22.4

Nowy PIT-28(24) z załącznikami PIT/B(18), PIT/O(26), PIT/D(30), PIT/WZR(2)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych i formularzy: PIT-28(24), PIT-28/B(18), PIT/O(26), PIT/D(30) i PIT/WZR(2), obowiązujących za rok 2021.

Oprócz zasadniczych zmian sposobu i kolejności obliczeń w PIT-28, duże zmiany nastąpiły również w PIT/WZR, choć te polegają na uproszczeniu formularza – usunięciu części informacji i uproszczeniu obliczeń. Przy tworzeniu nowego zeznania listy wierzytelności w załączniku PIT/WZR są odtąd wypełniane na podstawie zarejestrowanych dokumentów.

W PIT/O wprowadzono nowe odliczenie od dochodu np. darowiznę na odbudowę Pałacu Saskiego.

Eksport do Płatnika ZUS DRA, RCA i RSA w postaci XML

Od rozliczenia za styczeń 2022 roku obowiązują nowe wzory deklaracji ZUS DRA i ZUS RCA. Import tych nowych deklaracji do systemu komputerowego ZUS jest możliwy tylko w postaci plików XML zgodnych ze schematem w wersji 5.4. Wobec tego Program eksportuje odtąd deklaracje ZUS DRA, ZUS RCA i ZUS RSA w postaci takich właśnie plików, a nie jak dotąd, plików KDU.

Warunkiem udanego importu jest zgodność wszystkich zawartych w pliku XML danych identyfikacyjnych płatnika i ubezpieczonych z wcześniej złożonymi w ZUS dokumentami zgłoszeniowymi.

Inne ulepszenia i zmiany

  • (wer. 22.4.4) Poprawiona zgodność z wzorem elektronicznego PIT-28 w przypadku zerowych przychodów.
  • (wer. 22.4.4) Sprawdzanie czy w eksportowanym pliku ZUS DRA tytuły ubezpieczenia są niepuste a nazwa skrócona płatnika za długa.

DATA PUBLIKACJI: 2022-02-21 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.