ADAD Konto klienta
Aktualizacja 22.6.

Ukazała się kolejna aktualizacja programu PUZZLE do wersji 22.6.Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu „Powiadomień o aktualizacjach”, albo jak dotychczas po zalogowaniu na Konto klienta.
Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Zmiany w wersji 22.6

Nowe wzory PIT-36L(18) i załączników PIT/B(19), PIT/O(26), PIT/WZ(2)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych i formularzy PIT-36L(18), PIT/B(19), PIT/O(26) i PIT/WZ(2) oraz nowych wzorów dokumentów elektronicznych PIT/ZG i ORD-ZU obowiązujących za rok 2021.

W PIT/O wprowadzono nowe odliczenie od dochodu – darowiznę na odbudowę Pałacu Saskiego. Zmiany w załączniku PIT/WZ(2) są takie same jak w PIT/WZR(2). Polegają głównie na uproszczeniu formularza.

Istotnie zmieniła się część „F. USTALENIE PODSTAWY OBLICZENIA PODATKU / STRATY” w PIT-36L, w której uwzględniane są sumy z załącznika PIT/WZ.

Inne ulepszenia i zmiany

  • Poprawiono błąd polegający na tym, że na końcu nazwy skróconej ZUS mogły pojawiać się przypadkowe znaki.
  • Między dochodami narastająco w obliczeniu składek zdrowotnych dla zasad ogólnych a dochodami narastająco w PIT-5 lub PIT-5L mogły występować groszowe różnice. Wynikało to z różnych zaokrągleń w sposobie liczenia. Obliczenie składek zdrowotnych zostało zmienione tak, by wyeliminować te ewentualne groszowe różnice.
  • Wszystkie guziki „Aktualizuj” w oknach dialogowych (m. in. oknach obliczenia składek zdrowotnych, w oknach deklaracji VAT i PIT) zostały zastąpione przez guziki w nagłówku okna (lub polecenia menu – jeśli w menu „Ustawienia” -> „Wygląd i obsługa okien” -> „Polecenia dialogu jako” wybrano „pozycje menu”) z ikoną .

DATA PUBLIKACJI: 2022-03-17 » Pozostałe aktualności
Pliki do pobrania
Kategorie
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.