ADAD Konto klienta
Aktualna wersja programu
Strona główna  >   Uaktualnienia  >   Aktualna wersja programu

Najnowsza wersja programu Puzzle, która ukazała się 2022-06-21, nosi numer 22.11. Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu "Powiadomień o aktualizacjach" albo po zalogowaniu na Konto klienta. Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Puzzle na PostgreSQL

Równolegle z Programem działającym na bazie danych MS Access rozwijamy odmianę opartą na bazach PostgreSQL nazwaną „Puzzle na PostgreSQL”. Aktualnie funkcjonalność obu odmian programu jest identyczna. Różnią się głównie kolorystyką ikon i logo - „Puzzle na MS Access” mają różowe logo (kolor jak w logo starego MS Access), „Puzzle na PostgreSQL” niebieskie (kolor jak w logo PostgreSQL). Bardziej rozwojowe są jednak „Puzzle na PostgreSQL”, ponieważ architektura oparta na serwerze baz danych lepiej nadaje się do pracy w sieci. Poza tym trudno przewidzieć czy Microsoft całkowicie nie wycofa MS Access.

Przeniesienie danych z bazy MS Access do PostgreSQL odbywa się przez wyeksportowanie danych z bazy MS Access, i zaimportowanie ich do bazy PostgreSQL.

więcej >>

Zmiany w wersji 22.11

Zmiany w podatku dochodowym od 2022-07-01

  1. W obliczeniach PIT-5, płacy pracownika oraz podatku należnego od umowy zlecenia stosowana jest nowa skala PIT ze stawką 12% w pierwszym progu.
  2. W PIT-5 wyłączona zostaje ulga dla klasy średniej.
  3. Przy obliczaniu płacy pracownika nie jest stosowana ulga dla klasy średniej ani przedłużenie terminu poboru.
  4. Parametry kadrowo-płacowe zostają zaktualizowane na 1 lipca 2022 r. - jest nowa miesięczna kwota wolna i stawka podatku zryczałtowanego.

Inne ulepszenia i zmiany

  • JPK_EWP – Wykaz środków trwałych w wersji na MS Access mógł być pusty.
  • JPK_EWP – Pozycje wykazu środków trwałych miały błędne numery.
Pliki do pobrania
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Morgowa 4
91-223 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.