ADAD Konto klienta
Aktualna wersja programu
Strona główna  >   Uaktualnienia  >   Aktualna wersja programu

Najnowsza wersja programu Puzzle, która ukazała się 2023-12-06, nosi numer 23.3. Abonenci mogą ją pobrać za pomocą mechanizmu "Powiadomień o aktualizacjach" albo po zalogowaniu na Konto klienta. Pozostałych użytkowników zachęcamy do zakupu aktualizacji z abonamentem.

Puzzle na PostgreSQL

Równolegle z Programem działającym na bazie danych MS Access rozwijamy odmianę opartą na bazach PostgreSQL nazwaną „Puzzle na PostgreSQL”. Aktualnie funkcjonalność obu odmian programu jest identyczna. Różnią się głównie kolorystyką ikon i logo - „Puzzle na MS Access” mają różowe logo (kolor jak w logo starego MS Access), „Puzzle na PostgreSQL” niebieskie (kolor jak w logo PostgreSQL). Bardziej rozwojowe są jednak „Puzzle na PostgreSQL”, ponieważ architektura oparta na serwerze baz danych lepiej nadaje się do pracy w sieci. Poza tym trudno przewidzieć czy Microsoft całkowicie nie wycofa MS Access.

Przeniesienie danych z bazy MS Access do PostgreSQL odbywa się przez wyeksportowanie danych z bazy MS Access, i zaimportowanie ich do bazy PostgreSQL.

więcej >>

Zmiany w wersji 23.3

Nowe wzory PIT-4R(13) i PIT-8AR(13)

Program dostosowano do nowych wzorów dokumentów elektronicznych i formularzy do druku deklaracji PIT-4R(13) i PIT-8AR(13), obowiązujących za rok 2023.

Obie deklaracje powiększyły się o wiersz, w którym podaje się kwoty, o które pomniejszane są kwoty do przekazania do urzędu, oraz o wiersz kwot po pomniejszeniu czyli kwot do wpłaty do urzędu skarbowego. W obu deklaracjach są też kratki do zaznaczenia, że podatnik pomniejszył kwoty do przekazania. Tych kratek nie ma w oknach deklaracji, bo ich zaznaczenie wynika jednoznacznie z tego czy jakieś kwoty są wpisane w wierszu pomniejszenia.

W deklaracji PIT-8AR przybyło jeszcze kilka innych wierszy, co spowodowało powiększenie okna. W razie potrzeby okno można przewijać pionowo.

Pliki do pobrania
»Na górę »Strona główna
infolinia 801 000 321
Kontakt
Adad Systems
ul. Traktorowa 40/1
91-129 Łódź
tel. 42 61 15 800
Proponujemy również
© ADAD : Księga podatkowa : Podatki VAT, PIT : Deklaracje podatkowe : Mała Firma : : Projekt i wykonanie BerMar multimedia
-
ADAD
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.